top of page
  • elisavanleeuwen

Vegetarische pasta saus met paprika, wortel en linzen

Het is winter, het is koud en de moestuin ligt stil dus alle tijd van de wereld om lekker uitgebreid te koken! De groente heel fijn snijden is echt wel wat werk maar dat is het zeker waard want het eindresultaat is heerlijk. Tip: maak een extra grote pan en vries een deel in, heb je altijd een voedzame maaltijd achter de hand!

Ingrediënten voor 4 personen:

1 grote ui

2 tenen knoflook

1 groene paprika

70 gr tomatenpuree

500 gr wortel of winterpeen

250 gr linzen

2 el rozemarijn

125 ml rode wijn

500 gr tomaat

400 gr spaghetti


Bereidingswijze:

1 Snipper de ui en snij de tenen knoflook fijn. Snij de groene paprika en de wortel in kleine stukjes.

2. Verwarm 2 el olijfolie in een hapjespan of stoofpan en bak hierin de ui en de knoflook tot deze glazig zien.

3. Voeg vervolgens de groene paprika en de tomatenpuree toe en bak deze 2 minuten mee.

4. Voeg dan de wortel, de linzen, de rozemarijn, de rode wijn en de tomaten stukjes toe en laat dit geheel 2 uur op zacht vuur met de deksel op de pan rustig pruttelen. Roer wel regelmatig en wanneer het geheel te droog word, voeg dan een beetje vocht toe.

5. Kook de spaghetti volgens de aanwijzingen op het pak en serveer de spaghetti met de pastasaus. Lekker met geraspte Parmezaanse kaas.

bottom of page